Co je třeba udělat, aby byly brankářské rukavice více přilnavé?

2021-05-18
Co je třeba udělat, aby byly brankářské rukavice více přilnavé?

Jak zvolit brankářské rukavice?

Volba vhodných brankářských rukavic není snadná. Důležité je všimnout si materiál, ze kterého byly vyrobené, ale také podmínek, v nichž se budou používat. Jedním z faktorů, které je třeba vzít do úvahy, je přilnavost. Vliv na ní má správně zvolena pěna – tento materiál se nachází pod vnitřní vrstvou rukavic. Mezi dostupnými řešeními je několik druhů rukavic – každé s jinou přilnavostí. 

Modely s pěnou SG typ Soft jsou perfektním řešením pro využití během tréninků. Nejsou nejdražší, ačkoliv je pro ně typická dobrá přilnavost. Použité materiály způsobují, že mají vysokou výdrž, proto je také výrobci doporučují fotbalistům-začátečníkům. 

Další verzi jsou modely s pěnou Supersoft. Tyto rukavice byly vytvořeny spíše pro pokročilejší fotbalisty, pro které je hra v obraně něco více. Jsou neobvykle funkční, proto se také osvědčí jak během zápasů, tak během tréninků. Použitá pěna usnadňuje pevné a snadné chycení míče, díky latexu, kterým byla obohacena. 

Další dostupnou verzi rukavic jsou modely s pěnou Aqua. Jak ukazuje samotný název, byl tento model vytvořený hlavně pro využití v obtížných podmínkách, během zápasů ve vlhkých deštivých dnech. Je dokonalá, protože je v ní velké množství latexu – tato surovina usnadňuje perfektní chycení míče při těžkých povětrnostních podmínkách. Důležité je, že přes používání za těžkých podmínek a intenzivní využití, mají neobvyklou výdrž a jen stěží je lze poškodit. Vzhledem k vysoké kvalitě a funkčnosti se doporučují k používání profesionály. Neměli by do jejich koupě investovat amatéři, kteří jejich kvalitu rozhodně patřičně nevyužijí během amatérských zápasů. Co udělat pro to, aby byly rukavice přilnavé přes nákup nejlepšího modelu?

rękawice bramkarskie

Od čeho závisí přilnavost brankářských rukavic?

Přilnavost brankářských rukavic ovlivní nejen kvalitu hry, ale také pohodlí hráče. Ti, kdo chtějí získat lepší efekt, by měly nejen vsadit na výrobky špičkové kvality, ale také použít všeobecně známé způsoby zvyšující snadné držení míče a umožňující jeho pevné chycení. Čím mazat brankařské rukavice? Odborníci v první řadě doporučují prověřit, zda se míč lépe osvědčí za mokrých nebo suchých podmínek. V situaci, kdy zajišťují maximální kvalitu, pokud jsou suché, měl by hráč mít ručník, kterým může odstranit nadměrnou vlhkost a udržet brankářské rukavice v odpovídajícím stavu. Pokud však dobře spolupracují s míčem, když jsou mokré, vyplatí se mít po ruce láhev s vodou. Jejich povrch na vnitřní straně dlaní lze tak pravidelně polévat, čímž se jejich přilnavost zvýší. Na brankařské rukavice lze také použít pro zvýšení přilnavosti k míči lepidlo. 

Jak vidíte, volba vhodných brankařských rukavic není snadná. Když chcete mít jistotu, že zvolený model bude pro vás ten správný, otestujte jej za různých podmínek a v různých situacích. Začátečníci by pak měli využít rady zkušenějších odborníků. Dobré rady mohou poskytnout nejenom trenéři, ale i výrobci. Ti poslední při prezentaci jednotlivých modelů rukavic podrobně popisují jejich konstrukci, vlastnosti a podmínky, za kterých jsou určené k použití. Seznámením se se všeobecnými doporučeními výrobce může získat výrobek, který bude dokonale sloužit po léta, ale také umožní dosahovat ještě lepší výsledky a to i za nejtěžších podmínek.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel