Jak odstranit z bot nepříjemný pach?

2021-08-12
Jak odstranit z bot nepříjemný pach?

Nepříjemný pach linoucí se z obuvi to je velmi velice nepříjemná záležitost, se kterou je těžké si poradit. Příčin takové situace může být více – slabá kvalita obuvi, nadměrné pocení nebo umělý materiál. Znamená to, že se musíte smířit se zahanbením, které tento problém způsobuje? Samozřejmě ne! Postačí, že se dozvíte, jak odstranit nepříjemný pach z bot, a snadno s problémem zatočíte.

7 Způsobů na odstranění nepříjemného pachu z but

Vložte sáček čaje

Nejlepší způsob jak se zbavit nepříjemného pachu z obuvi je jeho neutralizace nebo pohlcení. K tomuto účelu můžete dokonce použít předměty nebo potraviny, které najdete doma. Výborně se k tomu hodí porcovaný čaj – bez ohledu na značku jeho značku nebo cenu. Stačí, že vložíte na celou noc několik sáčku s čajem dovnitř do bot. Nepříjemný pach bude pohlcen. 

Dejte boty na sluníčko

Poradit si s nepříjemným pachem zcela zdarma a navíc přírodním způsobem – je to řešení, které hledáte? Položte boty na sluníčko a na čerstvý vzduch. Nejlepší bude, když je tem necháte po dobu několika hodin – můžete do nich vložit několik snítek čerstvě utržené levandule. Tento způsob je tak účinný, protože UV záření přírodním způsobem zabijí bakterie, které způsobují vznik specifického pachu.

Pamatujte na to, že ne všechny boty lze vystavovat na dlouhé působení slunce. Týká se to zvlášť modelů vyrobených z přírodní kůže a semiše. V takovém případě zkraťte dobu jejich větrání a umístěte obuv ve stínu.

Praní obuvi v pračce

Obuv vyrobenou z látky nebo plátna můžete bez obav prát v pračce. Je to velmi dobrý způsob jak se zbavit znečištění z bílé obuvi, a také jak likvidovat nepříjemný pach. Tuto možnost si zvolte především, když chcete vyčistit tenisky, sneakersy, nazouváky apod. Před vložením obuvi do pračky, zkontrolujte na štítku, zda výrobce jejich praní určitě povoluje. Pokud to můžete bez problému udělat, nastavte speciální program nebo prostě zapněte nejnižší teplotu a nejmenší otáčky. Můžete také umístit boty v speciálním pytlíku nebo v povlaku na polštář, čímž je dodatečně zajistíte. 

Pamatujte, abyste po praní vložili do but papírové nebo lepenkové kuličky, bránící znetvoření.

Vložte zabalené dřevěné uhlí

Další zajímavý způsob, jak se zbavit nepříjemného pachu, to je použití dřevěného uhlí. Je to výborné řešení v létě, protože postačí, že si vezmete několik nevyužitých kousků z ohniště nebo grilu. Pamatujte pouze na to, že je uhlí potřeba zabalit do přírodního materiálu s hrubou strukturou – rozhodně přírodní. Jedná se o to, aby nebyla pošpiněna vnitřní strana bot, a zároveň abyste získali jistotu, že uhlí dobře pohltí nepříjemný pach. Tento balíček ponechte v botách přes celou noc, a na druhý den budou cítit příjemně.

Zmrazte boty

Víte o tom, že zmrazení je jeden z nejlepších způsobů jak se zbavit bakterii nebo jiných mikroorganismů? Proto se tento způsob bude hodit také v případě bot. Umístěte je v těsném pytlíku a následně je vložte na celou noc do mrazáku. Na druhý den budou boty připravené k použití. I když z důvodu nízké teploty bude lepší chvíli počkat, než do nich vložíte nohu.

Použijte sodu bikarbonu

Další zcela přírodní způsob jak se zbavit znečištění a nepříjemného pachu je soda bikarbona. Můžete tuto látku použít mnoha způsoby, např. nasypat obsah sáčku do obuvi a na druhý den prášek vysypat a odstranit. Určitě jej odstraňte, než budete boty obouvat, v opačném případě budete mít velké problémy se zbavováním se sody.

Nechcete, aby vám soda zničila boty? V tom případě ji nasypejte do punčochy, tenké ponožky nebo punčocháčů, tyto nahoře zavažte a takto vzniklou kuličku vložte do obuvi. Můžete přidat také levanduli, citrónovou kůru, nebo dokonce několik kapek olejíčku z čajovníku. Díky tomu obuv získá čerstvou vůni a vy se účinně zbavíte všech bakterií.

Noste v botách vložky z přírodních materiálů

Máte boty, vyrobené z umělé hmoty? Neznamená to, že jste odsouzení k snášení nepříjemného pachu? Postačí, že do bot umístíte vložku z přírodního materiálu. Nejlépe se zde osvědčí bavlna nebo vlna – v závislosti na tom, zda se jedná o letní nebo zimní obuv. Kontakt s přírodní látkou způsobí, že chodidlo bude moci volně dýchat, což sníží riziko rozvinutí se bakterií. Pamatujte pouze na to, abyste po každém vyzutí obuvi vložku vytáhli, dobře ji vysušili a až následně ji vložte zpět.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel