Jak pečovat o kožené kopačky?

2021-07-13
Jak pečovat o kožené kopačky?

Přes to, že se většina dnešních kopaček vyrábí ze syntetických materiálů, na regálech obchodů jsou stále modely vyráběné z přírodní kůže. V dnešním článku Vám chceme prezentovat několik rad týkajících se péče o výrobky tohoto typu – jak máme o ně pečovat, aby nám mohly sloužit po dlouhou dobu.

Kožené kopačky - jak o ně pečovat?

Pro kožené kopačky je typická výborná trvanlivost a také to, že se přesně přizpůsobí chodidlu uživatele. Po nákupu takových bot stojí za to před tím, než odejdete na první trénink, změkčit jejich materiál s pomocí olejíčku. Díky tomu zákroku bude obuv ještě lépe sedět na chodidlech. Dobrá praxe je také prohnětení obuvi na místech, v nichž se materiál ohýbá. Stojí za to zde připomenout, že první tréninky vůbec nemusí patřit k nejpříjemnějším – musíte dát materiálu trochu času, aby se mohl roztáhnout a přizpůsobit stavbě vašeho chodidla.

Jak čistit kožené fotbalové kopačky?

Při nákupu kožených kopaček se vyplatí koupit také prostředky na jejich údržbu, které vám pomohou udržet je čisté a budou chránit jejich materiál. Pamatujte na to, abyste po skončeném tréninku nenechávali boty v tašce, ale je vytáhli a umístili na stinném místě, aby mohly odpočinout a vrátit se do své původní formy. Nedodržování těchto pokynů může vést k tomu, že se uvnitř vaší obuvi začnou hromadit bakterie a může se v nich objevit plíseň. Pokud jde o volbu prostředků na čištění, určitě věnujte pozornost tomu, aby nakoupené věci byly přímo určené pro takový druh kůže, z jakého jsou vyrobené vaše boty. Jak ovlivnit rychlost regenerace kopaček? Jak jsme již výše uvedli, umístěte po každém tréninku boty na tmavém místě, ve kterém budou moci vyvětrat. Pamatujte na tom, abyste nenechávali boty na místě, kde je teplo. Nepokládejte je také tam, kde budou vystaveny přímému působení slunečního záření. Teplota a slunce mohou vést ke tvrdnutí materiálu, jeho praskání a odbarvování. Tento typ poškození se už bohužel nedá napravit.

buty piłkarskie

Údržba kožených kopaček

Není pochyb o tom, že kůže je materiál, který je třeba impregnovat. Naštěstí tento proces nevyžaduje velké množství času, ale je třeba ho vykonávat podle možností pravidelně. Pravidelná údržba kožených kopaček Vám umožní ochránit je proti vlivu vnějších faktorů. Díky tomu udržíte obuv po dlouhou dobu v dokonalé formě. Při kupování prostředků na impregnaci si určitě ověřte, zda budou vhodné pro kůži, ze které jsou vyrobené vaše boty. Doufáme, že vás tento článek zaujal a poskytl vám informace o několika dosud neznámých skutečnostech, jak pečovat o kožené kopačky. Připomeňme, že v nabídce obchodu Yessport najdete profesionální kopačky.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel