Jak prát fotbalistická trička a další součásti sportovních oděvů?

2021-06-28
Jak prát fotbalistická trička a další součásti sportovních oděvů?

Sportovní dresy to jsou obyčejně fotbalistická trička a trenýrky. Všechny uvedené oděvní součástky jsou stejně vystavené na výskyt znečištění. Chcete-li získat jistotu, že oděv bude sportovcům sloužit dlouho a bez problémů, postarejte se o jeho pravidelné čištění a samozřejmě údržbu. Umožní to nejen pečovat o odpovídající vzhled jednotlivých kusů, ale také uspořit peníze – vydrží větší počet praní v těžších podmínkách. Je to důležité, protože sportovní oděv by se měl prát po každém použití, i když na něm není vidět znečištění. Pamatujte, že nesprávné čištění sportovních oděvů má také negativní vliv na jejich vlastnosti. V čem máme prát sportovní dresy? Používání silných prášků poškozuje vlákna materiálu a to způsobuje, že ztrácí svou prodyšnost. V konečném důsledku pak není schopen zajistit správné termické podmínky. Když chcete mít jistotu, že vám oděv bude sloužit dlouho a bez problémů, investujte do jemných pracích prostředků, které jsou určeny na praní jemných oděvů.

Koszulka piłkarska

Jaké způsoby čištění je dobré používat?

U sportovních oděvů je třeba si důkladně promyslet praní každé součásti dresu. Způsob čištění fotbalistického dresu by měl být přizpůsobený rozměrům znečištění. Čím silnější znečištění, tím intenzivnější řešení stojí za to použít. Důležité je správné nastavení teploty – měla by být přizpůsobená nejenom čisticímu prostředku a podmínkám, za kterých je nejúčinnější, ale také druhu materiálu. Každý výrobce uvádí teplotu praní a podmínky, za kterých se má tričko nebo jiná součást dresu čistit.

Proč je tak důležitá vhodná teplota? Umožňuje odstranit nejen znečištění, ale také nepříjemné pachy. Vyplatí se také pamatovat, že jiná teplota se doporučuje při použití pracího prášku, jiná když na praní používáme kapsle a ještě jiná při použití pracího gelu. Každý z těchto prostředku se rozpouští za jiných podmínek a v jiné teplotě.

Výrobci čisticích prostředků nabízí velký výběr výrobků. Tyto jsou určeny jak pro barevné tak pro bílé nebo tmavé oděvy. Při jejich volbě je třeba se řídit pokyny výrobce – nevyplatí se však na pracích prostředcích šetřit. Výrobky špičkové kvality často bývají dražší, ale jsou mnohem účinnější. Vedle toho mají také ochranné působení.

Kromě pracích prostředků je dobré používat také aviváž. Zajišťuje změkčení látky, ale také zachování její struktury a vlastností. Na trhu jsou k dostání v různých variantách – jak v tekuté formě, tak granulované. Každý výrobek zajišťuje udržení vhodné vůně oděvu – výrobci nabízí řadu variant. Zde rovněž doporučujeme používání množství v souladu s pokyny výrobce. Použití příliš malého množství nezajistí správné působení a nedá oblečení požadovanou vůni, příliš velké množství pak způsobí, že bude vonět příliš intenzivně. Velký výběr vůní aviváží zaručí, že oblečení bude mít příjemnou vůni i po několika hodinovém tréninku nebo zápasu.

Postupovat v souladu s uvedenými doporučeními není obtížné a je důležité – umožňuje, jak již bylo řečeno, zachovat kvalitu a prodloužit životnost nejen fotbalových triček, ale také trenýrek nebo součástí každodenních oděvů.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixelpixel