Jak roztáhnout umělohmotné a kožené kopačky? Prověřené způsoby

2021-05-20
Jak roztáhnout umělohmotné a kožené kopačky? Prověřené způsoby

Jak roztáhnout kopačky?

Roztažení kožených kopaček vyžaduje příslušný postup. Tento úkol je mnohem jednodušší, když máme obuv provedenou z přírodní kůže špičkové kvality – tato surovina je totiž poddajná na působení vnějších faktorů. Bohužel, modely z umělohmotných materiálů se roztahují mnohem hůř. Jaké způsoby použít s obou případech a jakou vůli v kopačkách bychom měli mít?

Hrajte v mokrých botách

Jedním z řešení umožňujícím roztáhnout kopačky je jejich namočení a odehrání prvního zápasu v mokré obuvi. Jejich namočení a nasazení na chodidlo umožní maximálně přizpůsobit tvar a rozměr kopaček tvaru a velikosti chodidla. Rozdíl je viditelný už po několika hodinách po uschnutí. Důležité je rozvázání, což chrání před nadměrným roztažením, proto také riziko, že se v nových botách „utopíte“, je minimální. 

Pamatujte, že kožené boty, ale také obuv z umělohmotných materiálů, by se neměla sušit v těžkých podmínkách. Ideální je zajistit, aby se zbavily nadměrné vlhkosti v přirozeném prostředí, což znamená, že by se neměly k uschnutí ponechávat na slunci, na topení nebo kamnech. Příliš rychlé usušení by mohlo vést k tomu, že se obuv scvrkne. 

Vložte dovnitř vlhké hadříky

Jak roztáhnout kopačky s použitím vlhké látky? Zajímavým řešením umožňujícím roztažení kopaček je také jejich vycpání na noc vlhkými hadříky. Postačí látku jemně navlhčit a důkladně ji vyplnit boty. Takto připravenou obuv je třeba ponechat po dobu několika hodin, nejlépe přes noc, až uschne. Perfektně se to osvědčí při roztahování příliš úzkých bot. Pamatujte však na to, abyste dobře přizpůsobili množství materiálu – příliš velké množství je může příliš roztáhnout a způsobit, že se nebudou správně držet chodidla.

Co trzeba zabrać na obóz piłkarski

Použijte navlhčující olejíček

Další nápad to je použití navlhčujícího olejíčku. V případě kožených kopaček postačí jejich namazání uvedenou látkou a jemné masírování rukama. Vtírání, masírování, roztahování nebo ohýbání materiálu vede ke zvětšení pružnosti kůže a to dovolí snadnější přizpůsobení tvaru obuvi individuálnímu tvaru chodidla. 

Jak roztáhnout kopačky z umělé hmoty?

Jak již bylo řečeno, roztažení kopaček z umělé hmoty není tak jednoduché jak v případě kožené varianty. Neznamená to však, že není možné. Vždy stojí za to využít dostupná řešení – každé z nich může alespoň trochu zlepšit jejich tvar a tím usnadnit adaptaci chodidla na novou obuv. 

K roztažení kopaček z umělé hmoty si připravte misku a horkou vodou. Obuv umístěte v misce a zalejte ji horkou vodou. Ve vodě ji ponechte po dobu cca 20 minut. Je dobré obuv mírně zatížit, aby se nevynořovala a byla stále pod povrchem vody. 

Po uplynutí uvedené doby by se měly boty vlivem tepla stát více pružné. V tuto chvíli je dobré botami pohnout, ohýbat je a masírovat. Díky tomu se materiál stává ještě více pružný a měkký. Když chcete mít jistotu, že bude obuv perfektně přizpůsobená chodidlu, můžete se ještě rozhodnout pro obutí mokré obuvi a počkání, až vám uschne na nohou. 

Tento způsob je účinný, ale nese sebou určité riziko. V závislosti na materiálu, ze kterého byly kopačky vyrobeny, může dojít k případnému poškození vnějších vrstev – v tom případě se obuv stane pohodlná a komfortní, ale nepříliš estetická. 

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel