Jak si vybrat kopačky?

2021-06-30
Jak si vybrat kopačky?

Kopačky podle povrchu

Při výběru fotbalových kopaček je třeba především zohlednit druh povrchu. Na přírodní trávu se perfektně hodí lisovky – kopačky určené k využití na travnatých hřištích. Osvědčí se při dobrých povětrnostních podmínkách, tj. když je podloží hutné, nepříliš měkké.
V případě, když se mají používat na mokrém terénu, budou lepším řešením kolíky nebo mix obojí. Mixy mají jinou podrážku a kolíky, díky kterým je snadnější udržet stabilitu na rozbahněném a měkkém terénu.
Další typ je vhodný pro použití na umělém povrchu, na umělé trávě. Zde budou nejlepší boty s nevelkými špunty umístěnými v nevelké vzdálenosti od sebe. Výrobci nabízí speciální modely pro hru na umělém podkladu. Nejčastěji jsou vybaveny podrážkou s kratšími špunty, avšak ve větší hustotě. Jejich speciální konstrukce zajišťuje maximální přilnavost a komfort při hře.
Posledním druhem podkladu je hala. Zde se, jak už to sám název dokládá, perfektně osvědčí sálovky. Jsou to tradiční boty s plochým povrchem podrážky, které jsou vhodné do sportovních hal s pryžovou nebo kaučukovou podlahou nebo s parkety. Usnadňují udržení stability, ale také bezpečné provedení hbitých pohybů.

 

Jak dobrać korki piłkarskie

Jak si vybrat kopačky?

Při volbě vhodných kopaček stojí za to věnovat pozornost také úrovni hráče. Mezi dostupnými variantami jsou také tzv. zápasové kopačky. Je to profesionální obuv pro profesionální hráče, kteří hrají nižší ligu a pro amatéry, pro které je prioritou kvalita. Jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a vybaveny moderními technologiemi. V důsledku zajišťují maximální komfort hry a kvalitu pohybu.
Sportovci, kteří nejsou profesionály, by si měli vybírat také z jiných modelů. Tyto, i když jsou vyrobeny z levnějších materiálů, v sobě spojují řadu nejdůležitějších vlastností, typických pro profesionální verzi. V důsledku jsou levnější, ale zajistí stejně komfortní podmínky hry.
Poslední skupinou obuvi jsou modely určené amatérům. Tyto modely jsou určeny k používání fotbalisty, kteří trénují průměrně 1-2 týdně. Na jejich výrobu jsou použity materiály, které zodpovídají za komfortní podmínky hry v různých podmínkách. Nejsou to však modely špičkové kvality – jsou vhodné pro přátelské zápasy v rámci každodenní dávky fyzické aktivity.

Má materiál význam?

Při volbě kopaček je třeba pamatovat na to, že klíčový vliv na jejich kvalitu a v konečném důsledku na trvanlivost má materiál, ze kterého byly vyrobeny. Odpovídající kvalita zvyšuje komfort hry, ale také bezpečnost.
K dostupným řešeními patří kůže a syntetická kůže. Ta první se vyznačuje vyšší kvalitou, avšak menší odolností na mechanická poškození všeho druhu. Je třeba pamatovat na to, že tento materiál je neobyčejně jemný, proto je nezbytné jeho pravidelné čištění a péče. Obuv tohoto druhu také vyžaduje správný přístup k volbě vhodného modelu. Při volbě velikosti je třeba pamatovat na to, že kožené kopačky se během používání roztahují, proto když chceme mít správnou velikost, vplatí se je koupit maličko menší.
Méně problematické jsou kopačky za syntetické kůže – nevyžadují až tolik odborné a pravidelné péče a tak jejich údržba zabírá mnohem méně času. Stačí pravidelné odstraňování prachu a znečištění z jejich povrchu a občasné použití vhodných prostředku péče o obuv.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixelpixel