Jak vybrat fotbalové kopačky?

2021-05-31
Jak vybrat fotbalové kopačky?

Přizpůsobené povrchu

Při výběru správných fotbalových kopaček je třeba nejprve vzít v úvahu typ povrchu. Na přírodní trávu se perfektně osvědčí lisovky - boty určené pro použití v travnatých podmínkách. Osvědčí se za dobrých povětrnostních podmínek, tedy když je půda tvrdá a není příliš bahnitá.

V případě, že mají být použity na mokrém terénu, budou lepším řešením kolíky nebo lisokolíky. Jsou vybaveny jinou podrážkou a špunty, díky tomu usnadňují udržení stability na bahnitém a měkkém terénu.

Ještě jiný model stojí za to použít v umělých podmínkách, na umělou trávu. Zde budou nejlepší boty s malými špunty umístěnými v malé vzdálenosti od sebe. Výrobci nabízejí specializované modely přizpůsobené hraní na umělém povrchu. Nejčastěji jsou vybaveny podrážkou s kratšími špunty, avšak hustěji umístěnými. Jejich specializovaná konstrukce zajišťuje maximální přilnavost a komfort hry.

Posledním typem povrchu je hala - jak sám název napovídá, perfektně se budou hodit sálovky. Jsou to tradiční boty s plochou podrážkou, které se osvědčí v případě sportovních hal s gumovým, kaučukovým nebo parketovým povrchem. Usnadňují udržení stability, ale také bezpečné provádění svižných pohybů.

pair of black Adidas cleats

Jak vybrat boty na fotbal?

Při výběru správných fotbalových kopaček stojí za to věnovat také pozornost úrovni pokročilosti uživatele. Mezi dostupnými variantami jsou kopačky pro profesionální využití. Je to obuv pro profesionální fotbalisty a hráče z nižších lig a amatéry, pro které je prioritou kvalita. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a vybaveny moderními technologiemi. V důsledku toho zajišťují maximální komfort hry a kvalitu pohybu.

Sportovci patřící do kategorie polo-profesionálů by si měli vybrat modely s ještě jinými vlastnostmi. Spojují navzájem mnoho nejdůležitějších vlastností charakteristických pro profesionální verzi, ačkoliv jsou vyrobeny z levnějších materiálů. V důsledku toho stojí méně, ale zajišťují stejně komfortní podmínky hry.

Poslední skupinou obuvi jsou modely pro amatéry. Tyto modely jsou určeny pro využití fotbalisty, kteří trénují průměrně 1-2x týdně. K jejich výrobě jsou využívány materiály zodpovědné za komfortní podmínky hry v různých podmínkách. Nejsou to však modely nejvyšší kvality - osvědčí se při zápasech mezi přáteli, v rámci každodenní dávky fyzické aktivity.

Záleží na materiálu?

Při výběru fotbalových kopaček je třeba mít na paměti, že klíčový vliv na jejich kvalitu, a v důsledku toho životnost, má materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Odpovídající kvalita zvyšuje komfort hry, ale také bezpečnost.

Mezi dostupná řešení patří kůže a syntetika. První se vyznačuje vyšší kvalitou, ačkoliv je také méně odolné vůči všem druhům mechanického poškození. Je třeba mít na paměti, že tento materiál je mimořádně jemný, proto je nutné ho pravidelně čistit a pečovat o něho. Tento typ obuvi vyžaduje také správný přístup při výběru správného modelu. Jak vybrat velikost, fotbalové kopačky z kůže se během používání roztáhnou, proto při výběru těch správných stojí za to vzít si o něco menší velikost.

Méně problematické jsou syntetické fotbalové kopačky - nevyžadují pravidelnou odbornou péči, a v důsledku toho péče o ně trvá mnohem méně času. Stačí pravidelně odstraňovat nečistoty z jejich povrchu a čas od času použít správně vybrané přípravky pro péči.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel