Jaké sálovky zvolit?

2021-07-05
Jaké sálovky zvolit?

Pokud milujete fotbal a často hrajete v hale, určitě víte, jak je důležitá vhodná volba sportovní obuvi. Sálovky jsou specifické boty pro fotbalisty, které mají gumovou podrážku. V dnešním článku vás chceme seznámit s několika doporučeními, které se určitě stanou pomocné při volbě nejlepší obuvi tohoto typu.

Sálovky – kopačky pro fotbal v hale

Sálovky to jsou kopačky, které - jak se dá snadno domyslet – jsou stvořené pro hráče preferující fotbal v hale. Tyto boty jsou univerzální, protože se dobře osvědčí také při hře na tartanu, zemním hřišti a asfaltu. Tento typ se však nedoporučuje na přírodní trávu, protože sálovky po ní kloužou a nedokážou zaručit příslušnou přilnavost. Tyto výrobky jsou nejčastěji vybaveny plochou pryžovou podrážkou, která se dobře drží na parketech a povrchu vyrobeném z polyuretanu. Pro mnohé sálovky jsou také typické semišové prvky vepředu a plastové výztuhy. Jsou zodpovědné za zvýšení trvanlivosti obuvi, protože do halového míče se z důvodu jeho menší velikosti obyčejně kope špičkou.

Na co si máte při nákupu sálovek dávat pozor?

Nejdůležitější věcí (obdobně, jak je tomu konečně v případě každých sportovních bot) je dobře zvolená velikost. Sálovky jsou kopačky, které mají zajistit vysoké pohodlí i během dlouhé hry, proto musí být perfektně přizpůsobené individuálním potřebám hráče. Teprve tehdy můžete počítat s dobrou přilnavostí a stabilizací chodidel. Pokud se chcete vyhnout situaci, ve které se budou vaše nohy během tréninku rychle unavovat, vsaďte na měkké sálovky s tenkou podrážkou, v nichž budete mnohem lépe také cítit míč. Při prohlížení různých modelů v obchodě si můžete zvolit materiály, ze kterých byly vyrobeny konkrétní boty. Není pochyb o tom, že sportovní obuv vyrobena z umělých materiálů bývá důvodem nepohodlí při intenzivní hře. Dobrým řešením bude nákup sálovek vyrobených z kůže nebo syntetického materiálu, ve kterých byl dodatečně použitý větrací systém.

halówki puma

Vsaďte na výrobky špičkové kvality

Při nákupu kopaček pro hru v hale se nevyplatí šetřit. U takových výrobků, jako např. sálovky Nike, je typické, že se k jejich výrobě využívají nejlepší materiály. Takoví výrobci jako: Adidas, Puma, nebo již uvedené Nike se po desetiletí specializují na navrhování a výrobu sportovní obuvi, při čemž používají inovační řešení, která mají za účel zvyšovat pohodlí, účinnost střel a zlepšovat mnoho jiných aspektů. Při nákupu sportovní obuvi od neznámých značek se můžete vystavit tomu, že se vám boty rychle zničí a že vám nezajistí potřebnou úroveň bezpečnosti, která je přece v tak dynamickém sportu jako fotbal nezbytná.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixelpixel