Jaké zvolit fotbalové návleky?

2021-08-09
Jaké zvolit fotbalové návleky?

Každá osoba, která trénuje fotbal, by měla být vybavena návleky. V současnosti je jejich výběr skutečně obrovský. Při tom se může zdát, že se ničím neliší. Není to však pravda. Zjistěte si, jaké fotbalistické návleky zvolit, aby vám zajistily nejlepší ochranu, byly pohodlné a skutečně solidní.

Proč jsou fotbalistické návleky tak důležité?

Dříve, než se dozvíte, jaké fotbalistické návleky si zvolit, abyste s nimi byli skutečně spokojení, měli byste si uvědomit, proč je jejich používání tak důležité. Mají totiž řadu praktických funkcí. Zde jsou hlavní důvody, proč fotbalisté nosí návleky:

  • ochrana chodidel proti odřeninám,
  • pohlcování potu a díky tomu snížení množství vlhkosti, která by mohla vést ke vzniku otlaků, nebo také množení bakterií a vzniku různých nemocí,
  • udržování teploty těla, např. když zápasy nebo tréninky probíhají při nižší teplotě,
  • zajištění chráničů – díky návlekům se chrániče nepřemisťují, díky tomu jsou nohy hráče chráněné proti vážným úrazům a silné bolesti,
  • estetické důvody.

Fotbalistické návleky – jaké zvolit?

Přejděme ke konkrétním věcem, abyste se dozvěděli, které návleky stojí za to koupit a které je lepši nechat být, protože nezajistí splnění všech výhod, o nichž jsme psali výše. 

Zaprvé nešetřete na fotbalistických návlecích. Volte osvědčené modely, špičkové kvality a s kladným hodnocením. Když po takovém modelu jednou sáhnete, všimnete si rychle, že pouze samotné návleky udělají hodně pro to, aby se váš trénink stal pohodlnější. Kromě toho dobře přizpůsobené návleky způsobí, že budete mít mnohem větší kontrolu nad svými pohyby, a tím se z vás stane účinnější hráč.

Zjistěte si, jaké fotbalistické návleky zvolit. Zde je 6 nejdůležitějších vlastností:

Materiál

Při nákupu návleků je prioritní věcí ověřit si, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Bude to nakonec mít největší vliv na jejich kvalitu a výdrž, vaše pohodlí nebo i samotnou hru. Častou chybou je volba bavlněných návleků. Tato volba je bohužel špatná, protože bavlna výborně pohlcuje vlhkost. Když se během velké fyzické námahy tělo potí, budou chodidla a návleky v bavlněných ponožkách a návlecích klouzat, přehřívat se, a budou vystaveny množení bakterií, prostě budete vystaveni většímu nepohodlí.

Během sportování je lepší zvolit návleky vyrobené z materiálů, které nepohlcují vlhkost, ale ji odvádějí ven. Dobrou volbou je polyamid.

Další vlastnosti

Zůstaňme ještě chvíli u materiálu, ze kterého by měly být vyrobeny kvalitní fotbalistické návleky. Je totiž dobré zvolit si modely, které mají určité další vlastnosti. Dobrou volbou jsou termoaktivní a protiskluzové návleky. Ta první vlastnost způsobuje, že i při zvýšené námaze kůže zůstává suchá. Je tomu tak díky správnému proudění vzduchu. Přemýšlíte o tom, jaké fotbalistické návleky si vzít v zimě nebo na podzim? Rozhodně, zde můžeme doporučit termoaktivní modely.

Uváděné protiskluzové modely jsou výborným řešením, pokud chcete zlepšit vnímání míče. Díky takovým návlekům bude vaše chodidlo vždy na příslušném místě v obuvi. Navíc významně snižují riziko úrazu.

Délka

Lze si vybrat návleky různé délky. Dostupné jsou modely přes koleno a modely krátké, které obyčejně končí na lýtkách. Které řešení je lepší? Často je to velmi individuální věc. Pokud během hry nebo tréninku nepoužíváte chrániče, můžete se určitě rozhodnout pro kratší modely. Dlouhé návleky, i přes kolena, jsou perfektní v zimě a navíc zajistí ochranu kolenních kloubů.

Velikost návleků

Nejen délka návleků má význam, ale také všeobecně jejich velikost. Vhodně zvolený výrobek to je polovina úspěchu. Zvláštní pozornost věnujte velikosti ponožek. Příliš velké modely mají negativní vliv na hru a navíc chrániče v tomto případě nedrží dobře. Na druhé straně příliš malé a těsné návleky způsobuje bolest, odřeniny nebo nesprávný průtok krve. Změřte chodidlo a zkontrolujte tabulky, abyste si zvolili vhodný výrobek.

Značka

Nedá se skrýt, že během nákupu fotbalistických návleků si velmi často vnímáme značky. Je to taková cesta zkratkou, proto nelze při volbě opomíjet všechny uvedené aspekty. Avšak renomované firmy jako je Nike, Adidas a mnoho dalších si zřejmě získaly svou popularitu z dobrých důvodů. Známé značky dávají jistotu, že jejich výrobky nejdou pod určitou vysokou úroveň.

Barevné fotbalistické návleky – jaké si zvolit?

Výběr návleků je obrovský a tak - jak si to lze domyslet – jsou také dostupné v nejrůznějších barevných variantách. Každý hráč si může zvolit model podle svého vkusu, aby se odlišoval nebo naopak přizpůsobil zbytku mužstva. 

Doufáme, že nyní už přesně víte, jaké fotbalistické návleky zvolit, abyste zvýšili svou bezpečnost a účinnost během hry.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel