Jakou fotbalovou obuv pro dítě vybrat?

2021-06-25
Jakou fotbalovou obuv pro dítě vybrat?

Pokud chcete svému dítěti vštípit lásku k fotbalu, počítejte s tím, že nejdůležitějším prvkem, od něhož je třeba začít, je dobře zvolená sportovní obuv určená pro tento typ aktivity. Vhodnými modely pro děti jsou takové boty, které během tréninků jeho chodidla správně podpírají a zajistí mu vysokou úroveň bezpečnosti. V dnešním článku budeme hovořit o několika důležitých věcech, kterých je třeba si všimnout při nákupu dětských kopaček.

Všimněte si kvality a druhu materiálů

Při nákupu kopaček pro vaše dítě ze všeho nejdříve věnujte pozornost kvalitě a druhu materiálů, ze kterých byly jednotlivé modely zhotoveny. Pamatujte na to, že boty tohoto druhu by měly být vyrobeny z komponent, které mají výdrž, a měly by mít silné švy. Toto má bezprostřední vliv na jejich výdrž a, jak všichni víme, obuv určena pro fotbal se bude intenzivně využívat, proto si musí dokázat poradit se třením a při tom zajistit dobrou dynamiku. Jako dobrý nápad hodnotíme koupi kopaček, které jsou dodatečně chráněné pružnou a tvrdou vnější vrstvou. Takové řešení způsobí, že kopnutí do tvrdého balónu nebude pro vaše dítko bolestivé.

Zvolte si obuv s podrážkou odpovídající určení

Nejsou pochyby o tom, že volba kopaček má vzhledem k jejich určení velmi důležitou roli. Pokud plánujete zapsání svého dítěte do fotbalové školy, v níž většina tréninků probíhá ve sportovní hale – vsaďte na pohodlnou obuv s pryžovou podrážkou. Zvláštní uznání si zaslouží sálové sportovní boty Puma Future Junior, které byly speciálně navrženy pro ty nejmladší. V případě, že víte, že vaše ratolest bude hrát na tartanu nebo umělém trávníku, budou nejlepší volbou kopačky typu turf. V případě tréninků na přírodním hřišti bude rozhodně nejlepší koupit takovou obuv, jako jsou např. kolíky Nike Mercurial junior.

Věnujte pozornost vhodnému odvětrávání a odvádění vlhkosti

Kopačky pro děti musí, stejně jako modely pro dospělé, zaručit správné proudění vzduchu. Díky tomu je možné odvádění vlhkosti a regulace teploty, což - jak je známo – ovlivňuje kvalitu hry. Pamatujte na to, že sportovní obuv zhotovená z umělých materiálů, která není prodyšná, způsobuje, že se chodidla potí a dítě může mít problém s jejich bolestivým otékáním a nepohodlím při chození.

buty piłkarskie dla dzieci

Počítáme s tím, že, jste z uvedeného získali řadu hodnotných informací a už víte jakou obuv na kopanou pro své dítě zvolit. Dodejme, že v sortimentu našeho obchodu Yessport najdete stovky modelů, které se perfektně osvědčí v počátcích fotbalového dobrodružství juniora.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixelpixel