Jakou obuv si zvolit pro domácí cvičení?

2021-08-05
Jakou obuv si zvolit pro domácí cvičení?

Stále více osob se rozhoduje zapracovat na své kondici v klidu svého domova. Nejsou zde vystavení hodnotícím pohledům, cvičení si zvolí sami, necítí tlak anebo mají možnost přizpůsobit si intenzitu tréninku – to jsou pouze ty nejdůležitější předností. Aby však bylo cvičení doma pohodlné a bezpečné, musíte se příslušně vybavit. Na začátku si zjistěte, jakou obuv je dobré zvolit pro domácí cvičení.

Jaké si zvolit boty pro domácí cvičení? 6 pokynů

Sportovní obuv to je základ. Bez vhodně zvolené obuvi si můžete nejen přivodit závažný úraz, ale také způsobit, že se během cvičení mnohem rychleji unavíte a proto je budete provádět nepřesně. Proto, abyste neztratili zdraví a vášeň pro sport, a abyste pečovali o své zdraví, ověřte si, čemu je třeba věnovat pozornost při nákupu obuvi na domácí cvičení.

Vsaďte na obuv pro fitnessu

Pokud chcete trénovat doma, je rozhodně nejbezpečnější možností zvolit si obuv určenou pro fitness. Tyto boty byly naprojektovány tak, aby zvýšily efektivitu tréninků a nezpůsobily nepohodlí. Z toho důvodu se nejlépe osvědčí během každého domácího cvičení. Navíc významně usnadní proces nákupu.

Pokud v prodejně, kde chcete nakupovat, nejsou boty určené přímo na fitnessu, můžete se také podívat na sportovní nebo tréninkové modely. Ve vašem případě budete muset ještě více věnovat pozornost tomu, jestli obuv má všechny vlastnosti, na které poukazujeme v další části tohoto článku.

Nejdříve se koukněte na podrážku

Když si kupujete sportovní obuv, musíte si zvolit především takovou, která má vhodně přizpůsobenou podrážku. Vždyť konec konců její úlohou bude amortizace otřesů a zvýšení stability během tréninku. Stalo se vám někdy, že vás hned po cvičení bolelo chodidlo, např. ve střední části? Bývá to jeden z nejčastějších projevů použití nevhodně zvolené obuví konkrétně takové, která má nevhodnou podrážku. Dobrá podrážka je taková, která je profilována a přizpůsobená chodidlu. Z toho důvodu si neberte takovou obuv, která má podrážku úplně rovnou, protože to zvyšuje nebezpečí úrazu. Navíc správná podrážka je také pružná, k tomu je nejlepší, aby byla také protiskluzová.

Držení chodidla

Pokud plánujete, že budete během tréninku skákat nebo dělat jiné, více dynamické cviky, měli byste si konečně zvolit obuv, která bude stabilizovat polohu vašeho chodidla. Díky tomu se chodidlo nebude posunovat. Vhodně přizpůsobená obuv pro domácí cvičení vede ke správnému rozložení hmotnosti během cvičení.

Vzdušná konstrukce

Další vlastností, které je třeba věnovat pozornost při výběru obuvi pro domácí trénink, je její struktura a materiál. Populární jsou síťky, díky kterým je možný větší průtok vzduchu, aby se chodidlo nepřehřívalo a nepotilo. Samozřejmě toho výsledek lze dosáhnout také tak, že si zvolíte speciální model, který je zhotoven ze vzdušného materiálu nebo má vzdušnou konstrukci.

Přizpůsobená velikost

Správně zvolena velikost obuvi má vždy velký význam, avšak v případě sportování je to ještě důležitější. Příliš velké nebo příliš malé boty mohou mít řadu negativních důsledků – riziko úrazu, nesprávný průtok krve, nepohodlí, nebo dokonce bolest. Řiďte se proto tabulkou velikostí tak, že nejdříve změříte přesně chodidlo a pak vyberete velikost. Díky tomu budete mít jistotu, že zvolený rozměr je určitě přizpůsobený velkosti vaší nohy.

Pokud chcete získat úplnou jistotu, která velikost bude pro vás vhodná, můžete použít určitý trik. Připravte si papír a tužku a následně obkreslete tužkou své chodidlo. Následně s použitím metru nebo pravítka nákres změřte, abyste zjistili, jakou obuv si zvolit pro domácí trénink.

Design

Pro mnohé osoby je vzhled obuvi velmi důležitý. Proč? Má to vliv na stupeň jejich motivace a díky tomu mají častěji chuť cvičit. Navíc to zlepšuje jejich náladu a přidává jim na sebejistotě. Je třeba přiznat, že to jsou velmi důležité faktory, které mohou často ovlivnit i to, zda vůbec začneme cvičit. Nakonec na tom, že raději cvičíte v nových designerských botách, než ve staré zašlé obuvi, není nic špatného.

Proč je tak důležitá volba dobré obuvi na cvičení doma?

Tajemstvím správně zvolené obuvi je to, že zajistí potřebnou amortizaci, při dopadu chodidla na podlahu, např. při skákání, běhání nebo jednoduše během chůze. Kromě toho, když budete věnovat trochu času a seznámíte se s nejdůležitějšími vlastnostmi, jaké by měla mít sportovní obuv, významně snížíte počet sklouznutí a dokonce i úrazů během cvičení. Nakonec se nedá skrýt, že když vsadíte na pohodlné boty, budete mít z tréninku mnohem více potěšení.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel