Je možné prát boty pračce?

2021-07-07
Je možné prát boty pračce?

Určitě jste mnohokrát přemýšleli o tom, jestli lze boty prát v pračce. Na visačkách většiny obuvi je možné najít informaci od výrobců, kteří kategoricky takové čištění nedoporučují. Každopádně však je hygiena bot, zvláště sportovních, velmi důležitá a některé z nich tento druh péče celkem dobře snáší. Seznamte se s radami, které stojí za to znát před praním obuvi v pračce.

Základem je dobrá příprava obuvi

Pokud se chystáte prát obuv v pračce, nejdříve proveďte první etapu čištění s použitím kartáčku, mokrého hadříku a roztoku vody s mýdlem. Pamatujte však na to, abyste s použitím vody nemyli boty vyrobené z kůže. Nadměrný kontakt s vodou může způsobit, že budou více náchylné na promočení, a také mohou ztratit svojí původní barvu. Pokud se jedná o gumové podrážky, můžete je směle čistit zhotovenou směsi a kartáčkem. V případě, že je na nich těžce odstranitelné zašpinění z bláta, je dobré nejdřív je krátce namočit ve vodě. Před tím, než boty vložíte do pračky, vytáhněte z nich tkaničky a vložky, aby se mohly důkladně vyčistit.

Praní sportovní obuvi v pračce

Pamatujte na to, že sportovní boty vyprané v pračce mohou být vlivem působení pracích prostředků mírně deformované, proto vybírejte tyto prostředky s rozmyslem a se zohledněním doporučení výrobců. Boty vyrobené z jemné síťoviny se mohou otáčením bubnu během praní prodřít, proto je dobré vybavit se speciálními sáčky na praní obuvi, které je budou chránit proti mechanickému poškození. Dobrou alternativou pro tento typ výrobků bude látkový pytlík nebo starý bavlněný povlak na polštář. Musíte si také uvědomit, že lepená sportovní obuv je mnohem více vystavená na zničení, jelikož vlivem vysokých teplot a pracích prostředků může dojít k oslabení lepidla. Z toho důvodu je třeba během praní obuvi v pračce volit programy, ve kterých se nepoužívá teplota vyšší než 40° Celsia. Vyhněte se také použití funkce odstředivky, protože by mohla přispět ke vzniku nezvratných změn struktury obuvi a na tento typ poškození se záruka nevztahuje.

Sušení obuvi čištěné v pračce

Když už budou vaše boty, vložky a tkaničky vyprané, musíte je ponechat, aby uschnuly – nejlépe venku. Pokud vám záleží na čase, můžete umístit dovnitř pomačkané noviny, které pohltí část vlhkosti a navíc napnou materiál. Pamatujte na to, že se obuv nemá sušit na radiátoru, ani s použitím fénu, protože by to mohlo vést k deformacím. buty sportowe - suszenie Připomeňme také, že v nabídce obchodu Yessport najdete neobvykle účinné prostředky na čištění obuvi a péči o ní. Jejich použití vám pomůže s udržením čistoty bot a jejich perfektní kondice po dlouhou dobu. Doufáme, že jste z tohoto článku získali alespoň několik nových pokynů a že už víte, v jaké teplotě lze obuv prát

Doporučujeme také přečíst si náš příspěvek "Jak vybrat fotbalové kopačky?."

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel