Obuv na Crossfit - jak zvolit nejlepší?

2021-05-14
Obuv na Crossfit - jak zvolit nejlepší?

Crossfit trénink je druh sportovní aktivity, která se v posledních letech stala neobvykle populární. Většina osob, které se rozhodly pro zahájení tréninků tohoto typu, přemýšlí, jaká sportovní obuv se osvědčí nejlépe. V následujícím článku vám chceme prezentovat několik doporučení, jaké boty si pro Crossfit zvolit a čeho si všimnout během zkoušení různých modelů. 

Co je to Crossfit?

Crossfit je specifický program tréninků, které jsou spojením kondičních, silových a gymnastických cvičení. Tato aktivita je náročná a během jejího provádění jsou zapojovány různé svaly z různých tělesných partií. Během tréninku se rozvíjí oběhová a dechová odolnost, síla, hmotnost a výdrž svalů. Cílem Crossfitu je intenzivní trénink, bez času na přestávku. Je zajímavé, že byl vypracován na začátku tohoto století jako tréninkový program pro americkou policii. Zajímavá forma a perfektní výsledky, které zaručují pravidelná cvičení, způsobily, že se Crossfit stal neobvykle populárním sportem a našel si cestu k širokému okruhu osob. V nynější době se dynamicky objevuje stále více míst, kde se lze přihlásit a trénovat pod dohledem zkušených trenérů.

Jakou obuv zvolit na Crossfit?

Obuv na Crossfit trénink musí vydržet velkou zátěž, být pružná a zaručovat ochranu kotníků, které jsou u tréninku tohoto typu nejvíce vystavené nebezpečí úrazu. Při prohlížení různých modelů věnujte pozornost tomu, aby byla podešev dostatečně silná. Právě ona do velké míry zodpovídá za pomoc při udržení rovnováhy během cvičení. Dobrým řešením je nákup obuvi, ve které se budou vaše prsty nacházet něco níže než paty. Podešev musí být na tolik pružná, aby neomezovala pohyby vašeho těla. Dalším důležitým prvkem, který je třeba zohlednit, je vhodná velikost obuvi. Mnoho osob doporučuje sportovní obuv s mírnou vůlí, která dovolí vyhnout se nepříjemného tlačení chodidla. Trenéři Crossfit radí nákup modelů, které sahají do kotníku - v nich totiž můžeme rozhodně počítat s lepší mobilitou kotníku. Poslední, ale ne méně důležitou věcí je kvalita provedení a druh materiálu použitého k výrobě. Nelze skrývat, že Crossfit je těžký a neobvykle intenzivní sport. Právě pro to musí být sportovní obuv k tréninku vzdušná tak, aby se cirkulace vzduchu udržela na vysoké úrovni. Vede to k myšlence koupit modelu provedený ze síťoviny, která si perfektně poradí s odváděním vlhkosti z vnitřku obuvi.

obuwie na crossfit

Shrnutí

Jak vidíte, Crossfit to je druh tréninků, na které je třeba se vhodně připravit. Velká dávka rozhodnosti, ve spojení s dobrou sportovní obuví určitě způsobí, že rychle dosáhnete uspokojivé výsledky. Doufáme, že uvedená doporučení vám pomohou zvolit si model, který vám bude dobře sloužit během aktivit Crossfit tréninku.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel