Kopačky fotbalové

(počet produktů: 62)

Kopačky jsou základním vybavením každého fotbalisty - jak profesionála, tak amatéra. Právě obuv nese do značné míry odpovědnost za komfort hry, i za přesnost vedení míče, rychlost a dynamiku a za techniku. Fotbalové kopačky se liší nejen vzhledem a materiálem, z něhož byly vyrobeny, ale také druhem podrážky. Tato je přizpůsobená konkrétnímu podkladu, povrchu, který je na hřišti. Právě tento povrch je třeba při volbě kopaček v první řadě vzít do úvahy. Ne vždy to budou všeobecné známé tradiční kolíky, lisovky nebo sálovky. Můžeme také vyjmenovat i kolíky na zašroubování a kombinace.

Kopačky fotbalové a druh povrchu

Pokud nejčastěji hrajete na přírodním trávníku, budou pro vás nejlepší volbou kopačky fotbalové s kolíky.Ve fotbalovém prostředí tyto kopačky jsou vybaveny plastovými nebo gumovými kolíky, které jsou zodpovědné za udržení stability na příslušném podkladu. Na vlhkém povrchu je nejlepší hrát v kopačkách s označením symbolem SG, tedy s kolíky. Toto je ideální volby pro hru na měkkém povrchu a přírodním trávníku. Kopačky pro fotbal to jsou turfy. Mají na podrážce speciální výpustky, kratší než lisované kolíky a vruty. V hale budeme samozřejmě hrát v halové obuvi, nebo v kopačkách s plochou gumovou podrážkou. Pokud se chcete dozvědět něco více o tom, jak zvolit nejvhodnější typ obuv, určitě zkontrolujte náš článek – Čemu věnovat pozornost při koupi kopaček?

Kopačky z přírodní kůže nebo syntetického materiálů?

Toto je druhý základní faktor, který ovlivňuje pohodlí uživatele a účinnost hry. Kopačky vyrobené z přírodní kůže se lépe přizpůsobí noze, roztáhnou se, což je třeba vždy zohlednit při nákupu. Mají velkou výdrž, ale vyžadují impregnaci – podívejte se na jak pečovat o kožené kopačky.
Pro syntetické kopačky turfy je typická lehkost, což ocení zvláště útočníci a krajní záložníci. Kromě toho nevyžadují zvláštní péči a neroztahují se.

Podívejte se také na boty Adidas a boty Puma.

Výběrem možnosti "Přijímám" povolíte společnosti YesSport používat cookies, pixely, tagy a podobné technologie. Tyto technologie používáme ke shromažďování informací o vašem zařízení, prohlížeči a ke sledování vaší činnosti. Tyto informace poté využíváme k marketingovým a praktickým účelům, jako je například zobrazování personalizovaných reklam nebo ke zlepšení fungování webových stránek. YesSport může tyto údaje sdílet s třetími stranami – včetně reklamních partnerů na sociálních sítích, jako jsou Google, Facebook a Instagram - pro marketingové účely. Máte-li zájem o další informace na témat proč a k čemu používáme vaše osobní údaje jako je (např. Zajištění bezpečnosti, návod jak obsluhovat funkce nákupního košíku a přihlášení), tak si prosím přečtěte naše upozornění týkající se ochrany osobních údajů (viz část Informace o souborech cookie). Další informace
Close
pixelpixel